Економічна правда
Фондові перегони

Прозорість українських банків впала майже до рівня 2006 року

Інформаційна прозорість банків України у 2010 році впала майже до рівня 2006 року на тлі фінансових труднощів кредитно-фінансових установ.

Про це повідомляє міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's із посиланням на результати чергового дослідження, проведеного спільно з Агентством фінансових ініціатив.

"Індекс прозорості, що розраховується як середній бал за 30 найбільшими банками України, за підсумками дослідження 2010 впав на 6,1 процентних пункту - до 42,7%. Сумарна позитивна динаміка індексу прозорості з 2006 по 2010 рік фактично зведена до незначної величини в 0,8 п.п.", - ідеться у повідомленні.

За даними S&P, значно скоротився обсяг фінансової та операційної інформації у публічному доступі, а також різко погіршився доступ до звітності, що подається в регулюючі органи.

"Індекс інформаційної прозорості відображає загальну ситуацію на українському фінансовому ринку", - прокоментувала підсумки дослідження директор служби рейтингів корпоративного управління S&P Світлана Бородіна, яку цитує прес-служба.

При цьому вона пояснила, що у вибірці опинилися, зокрема, банки, які в 2009-2010 роках були під управлінням тимчасової адміністрації: в результаті цього в банках відсутня повноцінна система корпоративного управління, а значуща для інвесторів інформація була недоступна.

Згідно з результатами дослідження, другий рік поспіль найбільш прозорим визнаний ВіЕйБі Банк (65,1%).

На друге місце вийшов Перший український міжнародний банк (60,9%), який у 2009 році посів 10-е місце.

Третє місце посів найбільший банк України ПриватБанк (60,3%), який піднявся з п'ятої позиції за підсумками 2009 року.

Два банки, що посіли в 2009 році другу і третю позицію - банк "Форум" та Укргазбанк - 2009 року не увійшли до першої десятки ренкінгу.

Загалом 30 банків, які охопило дослідження, займають 87% ринку кредитів фізичним особам і 83% ринку депозитів населення.