Економічна правда
Фондові перегони
 
02.11.2010 10:31

Україна провела "таємний" випуск єврооблігацій

Створена півтора місяці тому держкомпанія "Фінансування інфраструктурних проектів" провела розміщення квазісуверенних єврооблігацій України на 568 млн. доларів.

Про це пише газета "Дело" із посиланням на спеціалізований фінансовий інформресурс Debtwire.

Міжнародне рейтингове агентство Moody's уже присвоїло цьому випуску єврооблігацій максимальний для українського емітента рейтинг надійності B2 (такий же, як в України).

"Ці євробонди захищені гарантіями Україні, тому їм присвоюється державний рейтинг", - пояснює аналітик інвесткомпанії "Драгон Капітал" Ольга Сливінська.

Рейтингове агентство Moody's повідомило, що компанія "Фінансування інфраструктурних проектів" створена тільки у вересні 2010 року, і залучені кошти будуть направлені на фінансування проектів, пов'язаних з підготовкою країни до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу в 2012 році.

Незважаючи на молодість компанії, помпезного road show для залучення єврооблігацій вона не проводила.

"Випуском займалися Morgan Stanley з якоюсь маловідомою компанією. Про road show ніхто нічого не чув, просто з'явилася інформація, що "книжка" закрита і єврооблігації розміщені. Я не виключаю, що це кредитування, оформлене у вигляді випуску єврооблігацій", - говорить старший аналітик Astrum Investment Management Сергій Фурса.

Сливінська також відзначає, що операція пройшла дуже оперативно. Можливо, такий поспіх і призвів до того, що державі довелося досить дорого заплатити за залучені ресурси.

"Бонди, що володіють державною гарантією, були розміщені із премією 100 базисних пунктів (б.п.) до суверенних облігаціях з погашенням в 2017 році. Для прикладу, папери "Нафтогазу" з державними гарантіями торгуються із премією близько 50 б.п.", - зазначає Сливінська.

Як відомо, агентство "Фінансування інфраструктурних проектів" було створене у вересні 2010 року для залучення коштів на різні національні проекти.

Керівником робочої групи з нацпроектів призначений Владислав Каськів.