Економічна правда
Фондові перегони
 
28.11.2010 15:46 _  Економічна правда

День 171. Європа нагнітає депресію

Іспанія може стати наступною країною, яка може звернутися за фінансовою допомогою через потребу її банків в реструктуризації боргів

Український ринок акцій повернувся до песимістичних настроїв.

За підсумками торгів у п'ятницю основні фондові індикатори закрилися незначним зниженням. Індекс "Української Біржі" втратив 0,25%, опинившись на рівні 2098,15 пункту. Індекс ПФТС впав на 0,26%, до рівня 829,92 пункту.

Вся сесія на УБ пройшла на "червоній території". Незважаючи на позитивне закриття більшості бірж світу і відновлення цін на сировину напередодні, інвестори знову згадали про боргові проблеми країн єврозони і стримуючі заходи Китаю.

Закордонні майданчики переважно торгувалися в "мінусі".

Торги на основних європейських майданчиках проходили за впевненого зниження індексів. Лідерами падіння виступали акції фінансово-банківського сектора.

У результаті французький індекс CAC 40 знизився на 0,85%, до 3728,65 пунктів, німецький DAX - на 0,45%, до 6848,98 пункту, британський FTSE 100 - на 0,53%, до 5668,7 пункту.

Нові потрясіння пережила за звітний торгівельний тиждень зона євро, оскільки керівництву Євросоюзу не вдалося зупинити розростання фінансової кризи в Ірландії.

"У результаті посилилася загроза його переростання в системну кризу єврозони, адже під сумнів світових ринків може бути поставлена фінансова стабільність Португалії та Іспанії", - пише газета Financial Times.

Напередодні в інвестиційному підрозділі банку Barclays вже заявили про те, що Іспанія може стати наступною європейською країною, яка може звернутися за фінансовою допомогою через потребу її банків в реструктуризації боргів.

На тлі європейських проблем долар зміцнювався до євро, а доларові контракти на сировину і метали закономірно втрачали ціну.

В стороні від загального негативного фону не лишилися й гравці російських бірж, які у п'ятницю фіксували прибутки. Зниження фондових індикаторів відзначалося із самого початку торговельної сесії, і обсяги падіння знизилися лише незадовго до її закінчення.

Подібні дії були зумовлені як побоюваннями подальшого погіршення ситуації на світових біржах, так і загальною ринковою кон'юнктурою. Сесія поточного тижня на провідних ринках США також закінчилася зниженням фондових індексів.

За підсумками торгів 26 листопада індекс Dow Jones знизився на 95,28 пункту, на 0,85%. - до 11092 пунктів, Nasdaq - на 0,34%, S&P - на 0,75%.

На українських майданчиках в п'ятницю домінували продавці, однак тиск не мав вираженого характеру, що дозволило багатьом компаніям відновитися до закриття.

У лідери зростання в останню годину торгів вирвався Райффайзен банк Аваль, +3,1%. Переважну частину дня додавав у капіталізації "Луганськтепловоз", закрившись зростанням на 2,7%. Енергетичні компанії "Дніпроенерго" і "Донбасенерго" додали 0,6% і 0,5% відповідно.

Слабше ринку виглядали папери "Укртелекому", -1,7%, Єнакіївського метзаводу, -1,6%, Полтавського ГЗК, -0,9%, і "Мотор Січі", -0,9%.

"Утримання індексу УБ біля позначки 2100 пунктів дає надії бикам на продовження зростання вітчизняних емітентів, однак не можна недооцінювати вплив зовнішніх чинників, які сьогодні стримують американських інвесторів", - вважає інвестконсультант компанії Dragon Capital Олег Дрижак.