Економічна правда
Фондові перегони
 
30.11.2010 20:30 _  Економічна правда

День 173. З думкою про травневий краштест

Пильну увагу гравців прикуто до Португалії та Іспанії. Окремі аналітики вважають, що Лісабон все-таки змушений буде звернутися до Євросоюзу і МВФ за екстреною допомогою.

Українські фондові майданчики закрилися невпевненим зростанням.

За підсумками торговельної сесії у вівторок основні біржові індикатори незначно виросли. Так, індекс "Української Біржі" додав 0,39%, опинившись на рівні 2104,92 пункту. Індекс ПФТС виріс на 0,13%, до рівня 838,22 пункту.

Торги почалися зі зниження котирувань за широким спектром ліквідних акцій через несприятливий зовнішній фон.

Напередодні сесію американські фондові індекси завершили зниженням. А окрім цього, корекції піддалися більшість азіатських майданчиків на тлі побоювань щодо посилення монетарної політики китайським регулятором.

До закриття український ринок трохи ожив. Вийти в "плюс" українським індексам дозволив попит на індексні папери.

Глобальні ринки у вівторок також не випромінювали особливого оптимізму.

Торги на основних ринках Європи проходили за підвищеної волатильності біржових індексів. При цьому статистичні дані не додали оптимізму - рівень безробіття в єврозоні залишається на рівні 2009 року - 10,1%, індекс споживчих цін також не виправдав очікувань.

У результаті загальноєвропейській Stoxx Europe 600 завершив день в "червоній зоні" на рівні -0,7%.

Російський ринок останній день листопада закінчив різноспрямованим рухом. На 0,18% додав тільки індекс ММВБ. Свою роль зіграла сильна звітність компанії "Лукойл", яка вивела акції емітента у лідери росту. Російський ринок продовжує зростання з вересня 2010 року.

Фондові торги в США відкрилися під акомпанемент "медвежого" тренда. Негативний фон, як і раніше, забезпечують новини з Європи. Зокрема, розвиток ситуації навколо Ірландії й занепокоєння інвесторів щодо можливого поширення боргової кризи на інші країни єврозони.

Пильну увагу гравців прикуто до Португалії та Іспанії. Окремі аналітики вважають, що Лісабон все-таки змушений буде звернутися до Євросоюзу і МВФ за екстреною допомогою. На цьому тлі ослаблення євро на валютному ринку спостерігається вже третій день поспіль.

За словами учасника "фондових перегонів" Андрія Шевчишина, ситуація попереднього травневого краштесту повторюється на 85%

Інвестменеджер "ТАСК-Інвест" нагадав, що 2 травня поточного року в Євросоюзі погодили допомогу для Греції, а вже 3 травня ринки відіграли позитив і почали сильне зниження.

"Нещодавно "зелене світло" дали Ірландії і світові фондові площадки тепер знаходяться у вираженому ведмежому тренді. І тоді, і сьогодні побоювання були пов'язані не зі стороною, яка потребувала допомоги, а з іншими представниками групи PIGS", - зазначає Шевчишин.

"Дотримуючись негативного сценарію як базового і, враховуючи високий рівень маніпуляцій на ринку, я буду частково виходити з позицій", - заявив "Економічній правді" гравець.

При цьому, він підкреслив, що на ринку є привабливі папери, які ще можуть його зацікавити.

Нагадаємо, що у вівторок на УБ "блакитні фішки" в середньому подешевшали на 0,5-1,5%. Істотно "просіли" папери "Укртелекому", -1,83%, "Донбасенерго", -1,55%, ММК ім.Ілліча, -1,59%.