Економічна правда
Фондові перегони
 
03.12.2010 09:44 _  Економічна правда

День 175. Інвестори грають в рулетку

В Україні створюються умови для застою, і вони не мають нічого спільного з інвестиційною привабливістю. Інвестори будуть втікати, якщо уряд продовжуватиме політику реанімації Радянська союзу.

Український ринок акцій обновив піврічні максимуми.

За підсумками торгів у четвер основні торгові індикатори знову зросли. Так, індекс "Української біржі" додав 0,91%, опинившись на рівні 2175,40 пункту. Індекс ПФТС виріс на 0,49%, до рівня 861,96 пункту.

У перші хвилини сесії індекс УБ виріс на 0,8%. Увага інвесторів було сконцентрована на лідерах ліквідності попередньої торгової сесії - "Укрнафта", "Укртелеком", "Центренерго", Алчевський і Єнакіївський металургійні комбінати.

За словами інвестконсультанта компанії Dragon Capital Оксани Ступак, спричинило таку активність локальних майданчиків  підвищення світових фондових і сировинних біржах.

Усі провідні зарубіжні майданчики в четвер були  в "плюсі".

Так, фондові ринки Азії закрилися в "зеленій зоні", продемонструвавши найвищі темпи зростання за місяць. Японський Nikkei виріс на 1,81%. Інвесторів підтримаали дані з ринку праці, а також огляд економіки США "Бежевої книги" (Beige Book), який показав деякі ознаки поліпшення.

Торги в Європі також завершилися зростанням основних фондових індексів. Європейський центробанк заявив, що він не буде найближчим часом згортати політику вливання ліквідності в економіку.

У результаті загальноєвропейський індекс Stoxx Europe 600 закрився зростанням на 1,7% на позначці 271,61 пункту.

Підтримала позитивні настрої і Америка. Підтримку ринку надали звіти роздрібних компаній, які виявилися кращими за очікування гравців.
  
За підсумками торгів індекс "блакитних фішок" Dow Jones Industrial Average злетів на 0,95% до 11362 пунктів. Індекс S&P 500 закрився зростанням на 1,28% - на позначці 1222 пунктів. Nasdaq Composite виріс на 1,17% до 2579 пунктів.

Звісно, світовий позитив не міг обійти стороною й український ринок акцій.

У лідерах зростання в четвер на УБ були акції машинобудівних компаній, які користувалися підвищеним попитом у інвесторів.

Акції "Луганськтепловозу" подорожчали на 13,6%, Стаханівського вагонобудівного заводу - на 6,31%, Крюківського - на 5,73%, Маріупольського заводу важкого машинобудування - на 3,65%.

Папери машинобудівників зростали завдяки повідомленням "Укрзалізниці" про нові замовлення на модернізацію тепловозів, а також на постачання нових поїздів у 2011 році.

Успіхи поточного тижня, на думку експертів, свідчать про наявність потенціалу для подальшого зростання котирувань акцій.

Втім, не всі згодні з такими тезами. Учасника "фондових перегонів" Олександр Спасіченка дивує сьогоднішнє "ралі".

"Країна вже двічі за останні півтора року оголошувала дефолт, а ринку на це начхати. Поки по світу гуляють "дурні" гроші від роздутої емісії," сміття "буде рости в ціні. Однак, розплата буде набагато серйознішою, ніж 2008 року", - стверджує керуючий активами "Бонум Груп".

За його словами, в країні створюються умови для застою, і "вони не мають нічого спільного з інвестиційною привабливістю". "Інвестори будуть залишати країну, якщо уряд продовжуватиме свою політику реанімації Радянська союзу", - упевнений інвестменеджер.

Тим не менш, напередодні Спасіченко заповнив свій портфель акціями на 45%. Нагадаємо, що майже весь листопад а портфелі "Бонум" знаходилася тільки одна акція.

Учасник "гонки" погоджується з тим, що зробив помилку. "Я недооцінив здатності урядів і міжнародних організацій із штучного управління ринками", - іронізує менеджер.

"Я робив ставку на реанімацію подій весни-2010, коли кризу в Греції відчув на собі весь світ. З того часу проблем стало тільки більше, і вони перейшли в активну фазу - під загрозою краху опинилася Ірландія. Це повинно було привести до сильного зниження ринку, на 20% - 30%. Утім, цого разу чиновники і МВФ діяли оперативніше, до чого я не був готовим", - визнає Спасіченко.

Незважаючи на свої останні покупки, керуючий активами "Бонум", як і раніше, сумнівається в можливостях ринку.

"Його зараз немає. Орієнтуватися треба на дії центральних банків і урядів. За таких умов управління активами перетворюється на гру в рулетку. Ми не можемо знати, коли якийсь з центральних банків у черговий раз вирішить когось врятувати, а коли буде приймати заходи з охолодження економіки ", - підсумував гравець.