Економічна правда
Фондові перегони
 
06.12.2010 20:30 _  Економічна правда

День 177. У флетової лінії

Світові фондові майданчики переоцінюють ставлення до ризику після несподіваного збільшення безробіття в США, а також заяви голови ФРС Бена Бернанке про можливе збільшення викупу облігацій, якщо це буде потрібно економіці.

Український ринок акцій почав тиждень з незначного зниження.

За підсумками сесії в понеділок основні торгові індикатори незначно знизилися. Індекс "Української Біржі" втратив 0,01%, опинившись на рівні 2180,31 пункту, індекс ПФТС впав на 0,16%, до рівня 870,13 пункту.

Торгівельна активність у звітний день трималася на низькому рівні. На локальних майданчиках, за словами інвестиційного консультанта Dragon Capital Олега Дрижака простежувалося небажання інвесторів влаштовувати розпродаж.

Гравці сконцентрувалися на спостереженні подій за океаном. При цьому американські майданчики в п'ятницю збили всіх з пантелику. Вони позитивно відреагували на негативні дані за показником зайнятості в несільськогосподарському секторі й несподіваного зростання рівня безробіття з 9,6% до 9,8%.

У цілому, в понеділок закордонні майданчики демонстрували змішану динаміку.

Так, в Азії спостерігалося невизначений рух фондових індикаторів.

У свою чергу, торги в Європі завершилися невеликим підвищенням основних фондових індексів. Загальноєвропейський індекс Stoxx Europe 600 закрився зростанням на 0,2% на позначці 271,38 пункту
  
Підтримку ринкам надали акції нафтових компаній. Між тим, міністри фінансів зібралися в Брюсселі для розгляду подальших кроків у зв'язку з кризою суверенних боргів.

Інвесторів непокоїть, що лідери країн єврозони не зможуть домовитися про спільний випуск єврооблігацій і збільшення фонду фінансової допомоги. Уряд Німеччини є основним противником даних кроків.

За словами одного з представників німецького уряду випуск загальних облігацій послабить відповідальність країн єврозони за їх власні бюджети.

Сьогоднішня сесія на основних ринках США почалася з невеликого зниження фондових індексів. Індекс Dow Jones відкрився в "мінусі" на 0,09%, S&P 500 знизився на 0,13%, відкриття індексу Nasdaq здійснювалося на рівнях п'ятничного закриття.

За словами експертів, настрої інвесторів на українському і зовнішніх ринках залишаються невизначеними. Цьому сприяє відсутність чітких каталізаторів, які зазвичай визначають  поведінку торговців.

Так, на УБ в понеділок знижувався більшість ліквідних паперів. Максимальних втрат зазнали акції вагонобудівних підприємств: Стаханівський вагонобудівний просів на 2,94%, а Крюківський на 3,8%. Також не без шкоди закінчили торги акції сектору ГМК.

У той же час скороченню втрат індексу сприяло зростання котирувань "Укртелекому", +2,5%, і "Стіролу", +2,07%. Додали в капіталізації також "Західенерго", +1,9% і ММК ім.Ілліча, +1,61%.

У той же час ситуація в конкурсі КУА відобразила настрої на ринку. У перебігу сьогоднішньої сесії ніхто з конкурсантів угод не проводив - гравці поки не поспішають із висновками.

Між тим, більшість аналітиків вважають, що світові фондові майданчики переоцінюють ставлення до ризику після несподіваного збільшення безробіття в США, а також заяви голови ФРС Бена Бернанке про можливе збільшення викупу облігацій, якщо це буде потрібно економіці.