Економічна правда
Фондові перегони
 
08.12.2010 21:01 _  Економічна правда

День 179. Вже нікуди зростати?

На світових ринках наростає невизначеність, що пов'язана із зростанням прибутковості американських держоблігацій і зміцненням долара США. А це йде в розріз з можливим подорожчанням фондових активів.

Слабкий зовнішній фон не нашкодив українському ринку акцій.

За підсумками торговельної сесії в середу основні вітчизняні фондові індикатори торгів закрилися зростанням. Індекс Української Біржі піднявся на 0,36%, опинившись на рівні 2202,59 пункту. Індекс ПФТС виріс на 0,41%, до рівня 881,47 пункту.

У звітний торговий день ейфорія, яка мала місце на українських майданчиках, змінилася продажами за більшістю ліквідних паперів.

В цілому, в першій половині торговельного дня активність гравців не вражала, і була зосереджена на вузькому колі акцій. Додавали у вартості тільки ті папери, які не росли у попередні сесії.

Втім, навіть не маючи приводів для продовження висхідної динаміки через відсутність важливої макростатистики з Європи і США, гравці вважали за краще не фіксувати прибуток, відзначає інвестиційний консультант Dragon Capital В'ячеслав Орлюк.

Глобальні ринки в середу особливо не радували.

Так, на торгах в Азії спостерігалася переважно негативна динаміка на очікуваннях підвищення китайським регулятором ключових процентних ставок.

Європа закрилася різноспрямованою зміною фондових індексів. Акції банків і страхових компаній виросли в ціні, а от індекси німецького і британського ринків знизилися. Загальноєвропейський індекс Stoxx Europe 600 закрився зростанням на 0,4%.

Російські біржі також перервали шестиденне ралі, що, поряд із зменшенням цін на сировину, не надавало особливого оптимізму місцевим гравцям.

Сесія на провідних ринках США, у свою чергу, почалася із змішаної динаміки на рівнях закриття попереднього дня. Індекс Dow Jones відкрився зниженням на 0,003%, S&P 500 і Nasdaq підросли на 0,12% і 0,25% відповідно.

Незважаючи на погляди українських торговців у бік зарубіжних ринків, сьогодні їм вистачило внутрішніх сприятливих новин для зростання.

Так, на УБ "вистрілили" акції вугільних компаній, до закриття значного успіху досягли акції шахти "Комсомолець Донбасу", +10,09%.На думку експертів, основним драйвером зростання акцій цього сектору, крім сприятливої кон'юнктури на сировинних майданчиках, виступило істотне подорожчання енергоресурсів.

Суттєву підтримку котируванням український акцій у середу надала сприятлива кон'юнктура на зовнішніх ринках металургійної сировини і напівфабрикатів. Спотові ціни на залізну руду наблизилися до найвищої відмітки за останні півроку, зафіксованої в травні 2010 року.

Окрім цього, зростання акцій "Мотор Січі", +3,02% завдяки окремим нормам Податкового кодексу, також долало оптимізму

Несподіваний результат при значному торговельному обороті, більше 1 мільйона гривень, продемонстрували акції Сумського НВО ім. Фрунзе, +12,59%.

Як відомо, 6 грудня Господарський суд Сумської області почав розгляд позову власника 13,5% акцій Сумського НВО ім. Фрунзе - кіпрської Prosceno Trading Ltd Ігоря та Григорія Суркісів - з вимогою скасувати рішення двох зборів акціонерів підприємства.

Вказане зростання котирувань, на думку аналітиків, може носити інсайдерський характер, враховуючи, що рішення суду з цього питання у відкритому доступі не з'явилося.

Тим часом, у конкурсі КУА триває напружена боротьба між Сергієм Черненко з Dragon і Андрієм Петруком з Eavex. Відставання другого від першого місця становить лише 1%.

Що стосується інших конкурсантів, то один з екс-лідерів Олександр Спасиченко з "Бонум Груп" близький до переходу на "зелену територію". Для того, щоб це відбулося найближчим часом, йому треба сподіватися на продовження "ралі".

При цьому в інвестиційній групі ТАСК не вірять у те, що це можливо.

"Очікуємо зниження по більшості ліквідних паперів на вітчизняному ринку. На світових ринках наростає невизначеність, що пов'язана із зростанням прибутковості американських держоблігацій і зміцненням долара США. А це йде в розріз з можливими доходами від фондових активів", - йдеться у звіті аналітичного департаменту групи.