Економічна правда
Фондові перегони
 
11.12.2010 10:00 _  Економічна правда

День 181. Гравці чекають на продовження "ралі"

Гравці не готові виходити з паперів навіть перед вихідними. Вони сподіваються на продовження "передноворічного ралі" наступного тижня.

Український ринок акцій завершив тиждень в "зеленій зоні".

За підсумками торговельної сесії в п'ятницю вітчизняні фондові індикатори ще трохи підросли. Індекс "Української Біржі" піднявся на 0,48%, опинившись на рівні 2246,77 пункту. Індекс ПФТС виріс на 0,26%, до рівня 894,26 пункту.

У перші хвилини торгів індекс УБ зумів піднятися на 0,5%. Однак суттєве зростання на старті припинилося і, після стрімкого зниження, індекс продовжив рух у "боковику".

Тим не менш, за словами інвестиційного консультанта компанії Dragon Capital Оксани Ступак, український ринок відступив від класичного п'ятничного сценарію і відмовився від активних розпродажів.

"Гравці не готові виходити з паперів навіть перед вихідними. Вони сподіваються на продовження передноворічного ралі на наступному тижні", - каже експерт.

При цьому не збентежив вітчизняних гравців і неоднозначний зовнішній фон - на закордонних біржах переважала змішана динаміка.

Так, більшість азіатських індексів втрачали в останній день тижня тенденції після зниження рейтингу Ірландії. Основні побоювання у інвесторів викликало можливе підвищення процентних ставок Китаєм, яке може відбутися вже в найближчі дні.

У свою чергу, торги в Європі завершилися переважно зростанням фондових індикаторів. Загальноєвропейський індекс Stoxx Europe 600 закрився зростанням на 0,1% на позначці 276,20 пункту.

Невиразна динаміка єврозони також пов'язана з намірами китайського регулятора. Підтримали ринок акції компаній автомобільного сектора. Натомість, папери банків подешевшали.

Заокеанські майданчики також завершили тиждень на позитивній території. За підсумками торгів у п'ятницю Dow Jones піднявся на 0,35% до 11410 пунктів, S&P 500 закрився зростанням на 0,60% на позначці 1240 пунктів. Nasdaq Composite виріс на 0,80%, до 2638 пунктів.

Незважаючи на позитивні новини про нові угоди із злиття і поглинань, а також дані про скорочення дефіциту торговельного балансу США на 13%, відкриття Америки було відносно слабким. Змінилися напрямки після публікації даних про споживчу довіру Університету Мічигану в США - індекс показав максимальне значення з червня, піднявшись до 74,2 пункту.

У цілому, зростання на українських біржах було досягнуто за рахунок підвищеного інтересу до певного ряду паперів, серед яких був лідер зростання попередньої сесії - компанія "Мотор Січ", +3,95. Інвестори продовжують відігравати новини про скасування оподаткування до 2020 року для авіабудівних компаній.

Крім того, подорожчали акції концерну "Стирол", +4,7%. Ринку стало відомо про повне завантаження двох з трьох агрегатів компанії з виробництва аміаку і двох цехів з виробництва карбаміду.

До того ж, за словами експертів, українські хіміки нарощують експортні постачання азотних добрив на тлі сприятливої цінової кон'юнктури на світових ринках.

Істотне зростання продемонстрували акції Стаханівського вагонобудівного заводу, +4,99%, і Північного гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК), +4,08%.

Характерною ознакою сесії на ПФТС називають падіння акцій металургійного сектору. Причому, якщо раніше це стосувалося лише підприємств холдингу "Метінвест", то цього разу позначилося і на Алчевському металургійному комбінаті, -3,21.

Тим часом, в конкурсі "фондових перегонів" розпалюються пристрасті. Наприкінці тижня лідеру, інвестменеджеру Dragon Capital Сергію Черненку вдалося відірватися від основного конкуренту більш ніж на 2%.

Нагадаємо, що в попередньому змаганні, ініційованому "Економічною правдою", перемогу одержав керуючий активами Dragon Capital. Втім, в тому конкурсі він мав більш солідну перевагу.

Сьогодні найбільш ймовірні претенденти на перемогу в конкурсі звинувачують один одного в нечесній грі. Наразі редакційна рада розглядає заяви учасників.

Окрім цього, радою було вирішено не повідомляти конкурсантів про точну дату закінчення конкурсу для уникнення впливу можливих аномальних рухів ринку в останній день конкурсу.
 
Останнім днем конкурсу буде 21, 22, 23 або 24 грудня. Точно це буде визначатися жеребкуванням кожного дня за допомогою відеозйомки.

Також з 20 грудня будуть заборонені угоди на купівлю акцій.