Економічна правда
Фондові перегони
 
14.12.2010 20:30 _  Економічна правда

День 183. "Укрнафта" потягнула ринок

Акції компанії були використані для розгону індексу УБ торговцями ф'ючерсами на індекс, за якими проходив останній день торгів. Однак не виключено, що проявили інтерес і великі покупці.

Український ринок акцій у вівторок закрився істотним зростанням на божевільній динаміці акцій "Укрнафти".

За підсумками торговельної сесії у вівторок основні фондові індекси України закрилися в "плюсі". Так, індекс Української біржі, піднявся на 2,44%, опинившись на рівні 2339,50 пункту. Індекс ПФТС виріс на 2,05%, до рівня 924,54 пункту.

При цьому на УБ був встановлений новий рекорд за загальним обсягом торгів - 399,4 мільйона гривень. Нагадаємо, що попередній рекордний об'єм торгів становив 353, 7 мільйона.

У свою чергу, зарубіжні ринки у вівторок демонстрували змішану динаміку.

За словами інвестиційного керуючого компанії Dragon Capital, статистика на зарубіжних ринках мала переважно позитивний характер, проте не додала впевненості покупцям.

Так, зростання промвиробництва єврозони в жовтні склало 0,7% у порівнянні з попереднім місяцем, індикатор економічних настроїв німецького інституту ZEW підвищився до 4,3% у грудні. В США зростання роздрібних продажів і промислових запасів у жовтні склало 0,8% і 0,7% відповідно.

Азіатські фондові майданчики виросли у вівторок завдяки сподіванням, що Китай утримається від агресивних заходів боротьби з інфляцією, які могли б сповільнити його економічне зростання або знизити попит на сировину.

Втім, індекс Shanghai Composite підріс лише на 0,2% - до 2927,1 пункту. У свою чергу, індекс Гонконгської фондової біржі підвищився на 0,49% до 23413.19 пункту. Ринок в Токіо підтримала покупка з боку зарубіжних гравців, Nikkei підвищився на 0,2% до 10316,77 пункту.

Торги в Європі також завершилися невеликим зростанням фондових індексів. Загальноєвропейський індекс Stoxx Europe 600 закрився з результатом  +0,2%, на позначці 277,65 пункту

Підтримали ринок акції компаній BP і Suez Environnement.

У США, незважаючи на позитивну макростатистику, ф'ючерси на індекси США скотилися з максимумів, але сама сесія почалася на "зеленій території".

"Ралі" на сировинних і на фондових майданчиках світу поки стихло, однак фундаментально ситуація на стороні "биків", вважають в Dragon.

Поки всі ліквідні папери ринку втрачали у ціні через затишшя на світових майданчиках, на локальному ринку у вівторок розігралася баталія за акції "Укрнафти", які подорожчали на 15%. Завдяки цьому індекси і подолали динаміку зниження всіх інших паперів.

"Напевно, акції компанії були використані для розгону індексу УБ торговцями ф'ючерсами на індекс, за якими сьогодні проходить останній день торгів. Однак не виключено, що до компанії проявили інтерес і великі покупці", - зазначає Дрижак.

У цілому, зумів скористатися ситуацією керуючий активами Eavex Asset Management Андрій Петрук. Його покупка акцій "вибухового" емітенту дозволила йому трохи наблизитися до лідера.