Економічна правда
Фондові перегони
 
16.12.2010 20:30 _  Економічна правда

День 185. Під прицілом можуть опинитися лідери

Інвестори все більш невпевнено купують, побоюючись можливого розвороту ринку. В останню торгову сесію тижня вони можуть продовжити закривати позиції.

Український ринок акцій вступив у "червону" смугу.

За підсумками торгової сесії в четвер вітчизняні фондові індикатори знизилися. Так, індекс Української біржі опустився на 0,86%, опинившись на рівні 2316,52 пункту. Індекс ПФТС впав на 0,19%, до рівня 921,20 пункту.

Вже з відкриття торгів настрої українських інвесторів були досить невпевненими через негативний фон на глобальних ринках. Тим більш, що починався день із звичних новин - проблеми боргових ринків країн Євросоюзу.

Окрім цього, підтримувала з самого старту армію "ведмедів" також відносно слабка макроекономічна статистика із США і різноспрямоване закриття азіатських майданчиків.

У цілому, більшість бірж Азії закрилися в "мінусі". Токійський індекс Nikkei виріс лише на два пункти, до 10311 пунктів.

У свою чергу, гонконгський Hang Seng знизився на 1,25%, до 22669 пунктів. Ціни на акції також знизилися в Манілі, Шанхаї та Веллінгтоні, але виросли в Сіднеї й Тайбеї.

У Європі першу половину дня, незважаючи на позитивну статистику - індекс ділової активності в промисловості був трохи кращим очікувань - 56,8 пунктів, песимізм інвесторів не згасав.

Підкріпили занепокоєння результати аукціону з розміщення держоблігацій в Іспанії, який було проведено з метою накопичення фондів на майбутній рік. Іспанцям вдалося розмістити бонди на 2,4 мільярда євро при запланованому максимумі в 3 мільярди.

Втім, майданчики закрилися на позитивній території. Свою роль зіграли очікування конструктивних рішень на дводенному саміті в Брюсселі, де обговорюється криза суверенного боргу в Європі. Захід стартував напередодні.

Так, загальноєвропейський індекс Stoxx Europe 600 закрився зростанням на 0,4% на позначці 277,59 пункту.

Торги на основних біржах США також почалися з незначного підвищення фондових індексів. Dow Jones підвищився в першу хвилину сесії на 0,09%, S&P 500 додав 0,12% вартості, Nasdaq збільшив своє значення на 0,14%.

Безумовним лідером зростання на Dow стали акції Bank of America, які подорожчали на 1,3% після заяви про досягнуті домовленості з власниками іпотечних облігацій у питанні перенесення термінів їх погашення.

У свою чергу, на українському ринку більш істотному просіданню індексу УБ запобігло зростання цін на папери "Укрнафти", +4,8%. Інтерес до цього емітенту не згасає - на ринку заявок УБ більше 40% обігу припало на угоди з акціями "Укрнафти".

Підтримку паперам надали чутки про наміри групи "Приват" продати свою частку в компанії за ціною, значно вищою за ринкову. Надвисокі обсяги торгів акціями "Укрнафти" підтверджують це.

Разом з тим, беззаперечним лідерами зростання на УБ виступили акції компанії "Богдан Моторс", +18,64%, через інформацію про підписання корпорацією "Богдан" меморандуму з одним з провідних європейських виробників автобусів - фірмою MAN.

У "зеленій зоні" на УБ також торгувалися акції "АвтоКрАЗу", +5,79%, "Луганськтепловозу", +1,69%, Маріупольського заводу важкого машинобудування, +2,86%, і Стаханівського вагонобудівного заводу, +0,68 %.

Гірше ринку на УБ в цей день виглядали акції енергогенеруючих компаній і банків.

Зниження продемонстрували також акції "Мотор Січі", -1,69%. Тим не менш, вони викликали інтерес у новоспеченого лідера "фондових перегонів" Андрія Петрука з Eavex Asset Management.

Втім, інвестменеджер не встигнув далеко втекти від свого основного опонента Сергія Черненка з Dragon Asset Management. Їх розділяє менше 0,3%.

За словами інвестконсультанта Dragon Capital Оксани Ступак очікування того, що цей тиждень стане продовженням передноворічного ралі, вже розвіяні.

"Інвестори все більш невпевнено купують, побоюючись можливого розвороту ринку. В останню торгову сесію тижня гравці можуть продовжити закривати позиції і під прицілом можуть бути лідери останніх торгових днів", - відзначає експерт.

Вона не виключає, що найближчим часом ринок перейде в бічний рух.

"Можливо, наші винахідливі інвестори зможуть знайти нові об'єкти для спекуляцій або вирішать, що поточні рівні після зниження є досить привабливими для входу, що стане стримуючим чинником для розпродажів", - припускає Ступак.