Економічна правда
Фондові перегони
 
20.12.2010 21:07 _  Економічна правда

День 187. У пошуку ідей

Судячи з настрою гравців, вони знаходяться в пошуку нових торгових ідей, а також очікують вагомих інформаційних приводів

Український ринок почав тиждень на мінорній ноті.

За підсумками торговельної сесії в понеділок українські фондові індикатори знизилися. Так, індекс "Української біржі" опустився на 0,15%, опинившись на рівні 2299,71 пункту. Індекс ПФТС впав на 1,07%, до рівня 917,10 пункту.

Індекс УБ не демонстрував єдиної динаміки. Його напрям змінювалося протягом дня від негативних значень до позитивних, але спроби закритися в "зеленій" зоні не увінчалися успіхом.

У першій половині дня вітчизняний ринок рухався в "червоному" коридорі від -1% до -0,4%. Причиною таких настроїв став зовнішній фон, який сформувався перед відкриттям - американські майданчики напередодні закрилися без єдиної динаміки індексів, а азіатський ринок продемонстрував зниження.

Так, фондові майданчики Азії знизилися під впливом заяв Південної Кореї з приводу продовження бойових навчань.

Гонконгський індекс Hang Seng знизився за підсумками торгів на 0,33% - до 22639,08 пункту, корейський KOSPI опустився на 0,30% - до 2020,28 пункту, індекс Шанхайської фондової біржі SSE Composite - на 1,41% - до 2852,92 пункту. Японський Nikkei 225 втратив 0,85% і становив 10216,41 пункту.

У свою чергу, європейські індекси трохи підросли. Загальноєвропейський індекс Stoxx Europe 600 закрився зростанням на 0,7% на позначці 278,38 пункту.

Краще ринку на торгах у Європі виглядали компанії фінансового сектору. Подешевшали тільки акції авіакомпаній і роздрібних компаній через побоювання, що сувора зимова погода негативно позначиться на їх бізнесі.

При цьому американські фондові індекси також виросли на початку торгів завдяки активності на ринку злиттів і поглинань, яка може вказувати на те, що ряд компаній бачать можливість укладати вигідні угоди.

Через відсутність у понеділок важливої статистики в учасників локального ринку протягом дня не було достатньої інформаційної підтримки, інвестори покладалися лише на власну інтуїцію, вважає консультант інвесткомпанії Dragon Capital Оксана Ступак.

У лідерах зростання на УБ в понеділок були акції шахти "Комсомолець Донбасу", +2,55%, "Дніпроенерго", +3,75%, і Алчевського меткомбінату, +3,92%. Краще за ринок виглядали акції гірничодобувних і металургійних компаній.

При цьому акції "Укрнафти" у понеділок продемонстрували волатильність котирувань від "мінус" 7% до "плюс" 0,9%.

У лідерах падіння виявилися папери "Богдан Моторс", -3,95%, корпорації "УкрАвто", -3,66%, "Луганськтепловозу", -3,4%, і Маріупольського заводу важкого машинобудування, -3,7%.

"Судячи з настрою гравців, вони знаходяться в пошуку нових торгових ідей, а також очікують вагомих інформаційних приводів", - вважає Ступак.

До таких варто на цьому тижні віднести статистичні дані із США: у середу буде переглянутий ВВП за третій квартал 2010 року і дані з продажу будинків.

У четвер вийдуть дані щодо замовлень на товари тривалого користування, інформація про особисті доходи американських громадян, звіт з продажу нових будинків, а також Мічиганський індекс упевненості споживачів.

Невідомо, чи треба буде враховувати ці дані учасникам "фондових перегонів". Втім, в будь-якому випадку цей тиждень буде останнім для конкурсу.

І, швидше за все, інтрига буде зберігатися до останнього дня. Минулого тижня на перший рядок вдалося вийти керуючому активами Eavex Asset Management Андрію Петруку. Але вже ближче до кінця п'ятиденки його місце знову зайняв Сергій Черненко з Dragon Asset Management.

На сьогоднішній день конкурентів один від одного відділяють 0,74%. Черненко вдалося закріпитися в понеділок вище "нульової" відмітки завдяки своїй останній покупці акцій "Дніпроенерго", які значно подорожчали в поточній сесії.