Активність учасників українського ринку акцій продовжує знижуватися.
За підсумками торгової сесії основні фондові індикатори продемонстрували різноспрямовану динаміку. Індекс "Української Біржі" опустився на 0,18%, опинившись на рівні 2302,05 пункту. Індекс ПФТС виріс на 0,16% - до рівня 919,15 пункту.
Так, УБ стартувала з позитивних значень, але це було зовсім недовго. Незабаром індикатор пішов вниз, після чого знову зробив спробу до зростання і завмер біля "нульової" відмітки.
Змішану динаміку також можна було спостерігати на міжнародних ринках.
Так, фондові торги в Японії закрилися зниженням індексу Nikkei на 0,23% на тлі негативних прогнозів уряду щодо експорту через уповільнене відновлення економіки і високого рівня безробіття.
Продовження епопеї з військовими навчаннями Південної Кореї поблизу територіальних вод КНДР також не спричинило впливу і на інші майданчики азіатського регіону.
Увага гравців була прикута до великого блоку макростатистики із США. Європа і Росія також були орієнтовані в поточній сесії на публікацію даних про стан американської економіки.
Торги в на європейських майданчиках завершилися зростанням. Загальноєвропейський індекс Stoxx Europe 600 закрився зростанням на 0,1% на позначці 281,45 пункту. Підтримку ринкам надали акції автомобільних компаній і виробника мікросхем ARM Holdings.
Американські провідні індекси також показали незначне зростання. За підсумками торгів Dow Jones піднявся на 0,23% до 11560 пунктів, S&P 500 - на 0,34% до позначки в 1259 пунктів. Nasdaq Composite піднявся на 0,15% до 2671 пунктів.
Упевненості інвесторам могли додати переглянуті дані щодо ВВП США за третій квартал, а також обсяг продажів на вторинному ринку нерухомості, який виріс в порівнянні з попереднім значенням - з 4,68 млн. проти 4,43 млн. будинків.
У свою чергу, американська економіка зросла на 2,6% в третьому кварталі, що дозволяє говорити про прискорення зростання в 2011 році на тлі зростаючих витрат компаній і домогосподарств.
Український ринок також подарував кілька своїх сюрпризів. Президент Віктор Янукович звернувся до депутатів із заявою про звільнення Володимира Стельмаха з посади голови Національного банку зв'язку з поданою заявою про відставку і призначення на цю посаду Сергія Арбузова. В четвер Рада проголосувала це питання.
"Це внесло певну неясність в уми українських інвесторів, які продовжували позбуватися від акцій" Укртелекому ". Новина про приватизацію відверто засмутила багатьох гравців на ринку, що знайшло своє відображення у черговому падінні паперів більш, ніж на 5%", - зазначає інвестиційний консультант Dragon Capital Олександр Федоров.
Разом з тим динаміку акцій оператора нівелювало спекулятивне зростання акцій "Мотор Січі", +2,05%, і значне підвищення вартості акцій Алчевського меткомбінату, +5,9%.
У середу завершився конкурс "фондових перегонів". Остання сесія так і не дала можливості учасникам поліпшити свої результати. Зумів додати 0,5% доходності лише портфель КУА "Кінто".
Тим не менш, невелике зниження не завадило Сергію Черненко з Dragon Asset Management утримати першу позицію. Конкурсант за останні три дні змагань зумів значно відірватися від свого основного конкурента Андрія Петрука з Eavex Asset Management.
Вдалою виявилася ставка Черненка на папери "Дніпроенерго", які кілька днів поспіль зросли в ціні, не беручи до уваги ситуацію на ринку. При цьому Петрука підвели акції "Укртелекому".
Ще одному призеру Олександру Спасіченку з "Бонум Груп" так і не вдалося "в'їхати" на "зелену територію". Керуючий активами очікував негативної динаміки індексів в четвертому кварталі і тому пропустив період осіннього зростання ринку.
Непогану динаміку вдалося показати інвестменеджеру КУА "Кінто" Любомиру Шавалюку, який за останній місяць підвищив прибутковість свого портфеля на 7%.