Економічна правда
Фондові перегони
 
23.12.2010 10:24 _  Економічна правда

День 189. Останній. Янукович вніс неясність

Звільнення Володимира Стельмаха з посади голови НБУ і призначення на цю посаду Сергія Арбузова не додало впевненості інвесторам.

Активність учасників українського ринку акцій продовжує знижуватися.

За підсумками торгової сесії основні фондові індикатори продемонстрували різноспрямовану динаміку. Індекс "Української Біржі" опустився на 0,18%, опинившись на рівні 2302,05 пункту. Індекс ПФТС виріс на 0,16% - до рівня 919,15 пункту.

Так, УБ стартувала з позитивних значень, але це було зовсім недовго. Незабаром індикатор пішов вниз, після чого знову зробив спробу до зростання і завмер біля "нульової" відмітки.

Змішану динаміку також можна було спостерігати на міжнародних ринках.

Так, фондові торги в Японії закрилися зниженням індексу Nikkei на 0,23% на тлі негативних прогнозів уряду щодо експорту через уповільнене відновлення економіки і високого рівня безробіття.

Продовження епопеї з військовими навчаннями Південної Кореї поблизу територіальних вод КНДР також не спричинило впливу і на інші майданчики азіатського регіону.

Увага гравців була прикута до великого блоку макростатистики із США. Європа і Росія також були орієнтовані в поточній сесії на публікацію даних про стан американської економіки.

Торги в на європейських майданчиках завершилися зростанням. Загальноєвропейський індекс Stoxx Europe 600 закрився зростанням на 0,1% на позначці 281,45 пункту. Підтримку ринкам надали акції автомобільних компаній і виробника мікросхем ARM Holdings.

Американські провідні індекси також показали незначне зростання. За підсумками торгів Dow Jones піднявся на 0,23% до 11560 пунктів, S&P 500 - на 0,34% до позначки в 1259 пунктів. Nasdaq Composite піднявся на 0,15% до 2671 пунктів.

Упевненості інвесторам могли додати переглянуті дані щодо ВВП США за третій квартал, а також обсяг продажів на вторинному ринку нерухомості, який виріс в порівнянні з попереднім значенням - з 4,68 млн. проти 4,43 млн. будинків.

У свою чергу, американська економіка зросла на 2,6% в третьому кварталі, що дозволяє говорити про прискорення зростання в 2011 році на тлі зростаючих витрат компаній і домогосподарств.

Український ринок також подарував кілька своїх сюрпризів. Президент Віктор Янукович звернувся до депутатів із заявою про звільнення Володимира Стельмаха з посади голови Національного банку зв'язку з поданою заявою про відставку і призначення на цю посаду Сергія Арбузова. В четвер Рада проголосувала це питання.

"Це внесло певну неясність в уми українських інвесторів, які продовжували позбуватися від акцій" Укртелекому ". Новина про приватизацію відверто засмутила багатьох гравців на ринку, що знайшло своє відображення у черговому падінні паперів більш, ніж на 5%", - зазначає інвестиційний консультант Dragon Capital Олександр Федоров.

Разом з тим динаміку акцій оператора нівелювало спекулятивне зростання акцій "Мотор Січі", +2,05%, і значне підвищення вартості акцій Алчевського меткомбінату, +5,9%.

У середу завершився конкурс "фондових перегонів". Остання сесія так і не дала можливості учасникам поліпшити свої результати. Зумів додати 0,5% доходності лише портфель КУА "Кінто".

Тим не менш, невелике зниження не завадило Сергію Черненко з Dragon Asset Management утримати першу позицію. Конкурсант за останні три дні змагань зумів значно відірватися від свого основного конкурента Андрія Петрука з Eavex Asset Management.

Вдалою виявилася ставка Черненка на папери "Дніпроенерго", які кілька днів поспіль зросли в ціні, не беручи до уваги ситуацію на ринку. При цьому Петрука підвели акції "Укртелекому".

Ще одному призеру Олександру Спасіченку з "Бонум Груп" так і не вдалося "в'їхати" на "зелену територію". Керуючий активами очікував негативної динаміки індексів в четвертому кварталі і тому пропустив період осіннього зростання ринку.

Непогану динаміку вдалося показати інвестменеджеру КУА "Кінто" Любомиру Шавалюку, який за останній місяць підвищив прибутковість свого портфеля на 7%.