Економічна правда
Фондові перегони

Переоцінка ризиків українських євробондів інвесторами триває

Українські єврооблігації минулого тижня зберегли високу ліквідність і тренд до зниження прибутковості, користуючись високим попитом в іноземних інвесторів на тлі підвищення рейтингу країни низкою міжнародних агентств.

Про це повідомив аналітик інвестгрупи "Сократ" Максим Штепа, передає агентство "Інтерфакс-Україна".

За його словами, минулого тижня котирування кредитно-дефолтних свопів України (CDS) продовжили знижуватися і скоротилися на 63,7 базисного пункту (б.п.) до 611,6 б . п. з 675,4 б.п.

"Таким чином, котирування українських CDS знижуються чотири останні місяці - з більш ніж 1500 б.п. в кінці листопада 2009 року", - зазначив Штепа.

За словами аналітика, позитивний вплив на інвесторів надає ряд підвищень кредитних рейтингів українських позичальників міжнародними рейтинговими агентствами.

Разом з тим, як відзначив аналітик інвесткомпанії "Аструм Інвестмент Менеджмент" Сергій Фурса, в українському сегменті єврооблігацій з'явилися перші ознаки цінової стабілізації і початку фіксації прибутку.

За його словами, спред індексу EMBI + Україна звузився на 55 пунктів до 473 пунктів.

"Однак скорочення за підсумком тижня було викликано в основному продовженням ралі в понеділок, коли звуження спреду склало 51 пункт", - каже фахівець.

За словами Фурси, надалі на торги в українському сегменті істотний вплив мала кон'юнктура світових ринків. У підсумку вартість єврооблігацій стабілізувалася на поточних рівнях.

Аналітик відзначив, що прибутковості всіх суверенних випусків виросли в межах 1 процентного пункту і знаходяться в діапазоні 5,5-7,35%.

За його оцінкою, у паперів немає істотного потенціалу подальшого зростання до досягнення домовленостей з Міжнародним валютним фондом.