Економічна правда
Фондові перегони

Європі пропонують послабити євро

Європейський Центробанк повинен знизити ставку до нуля і розширити програму скупки державних облігацій, щоб уникнути рецесії після введення жорстких бюджетних заходів в єврозоні.

Так вважає професор Нью-Йоркського університету Нуріель Рубіні, пише видання "Дело".

"Необхідно змішання жорсткої бюджетної політики і послаблення монетарної, а також ослаблення євро", - заявив він в інтерв'ю Bloomberg.

Сьогодні ставка ЄЦБ становить 1% - це в чотири рази вище ставки ФРС США.

"Зниженням ставки до нуля обмежуватися не можна. Доведеться вдаватися до кількісних заходів, підтримувати погано функціонуючі ринки, і просигналізувати, що в принципі, слабкий євро їх влаштовує до тих пір, поки процес ослаблення поступовий і впорядкований", - говорить професор.

Експерт вважає, що поки спроби ЄЦБ допомагати країнам, скуповуючи облігації, ведуться неправильно. Той факт, що ЄЦБ приховує деталі програми купівлі державних облігацій, не йде на користь економіці.

"На ринках немає впевненості ні щодо обсягів цієї інтервенції, ні щодо того, облігації яких країн і за якою ціною купуються. Звичайно, розкриття цієї інформації може продемонструвати, в яких країнах відбувається інтервенція, але це не стане великим сюрпризом", - стверджує економіст.

За його словами, пакет фінансової допомоги обсягом у 750 млрд. євро, прийнятий минулого місяця заради порятунку країн зони євро, може бути неефективним.

"Якщо відразу багато країн єврозони опиняться перед обличчям фінансових проблем, 750 мільярдів євро не вистачить. Ці 750 мільярдів дозволяють Греції, Іспанії та Португалії на три роки вийти з ринків і рефінансуватися за рахунок держсектора, проте, якщо до них приєднається Італія, цих грошей не вистачить", - говорить Рубіні.

На цей час Італія - третя найбільша економіка регіону - має борг у розмірі 115,8% ВВП.