Економічна правда
Фондові перегони

Новий власник має за три роки вивести "Укртелеком" на прибутковий рівень

Переможець конкурсу з продажу 92,79% держпакета акцій ВАТ "Укртелеком" буде зобов'язаний забезпечити позитивний фінансовий результат діяльності компанії до кінця третього фінансового року після купівлі й у наступні періоди.

Такі вимоги містяться в умовах приватизації оператора, затверджених урядовим розпорядженням №1948-р від 12 жовтня 2010 року, текст якого оприлюднений на веб-сайті Кабміну.

Також покупець держпакету акцій "Укртелекома" протягом трьох років не зможе скорочувати за власною ініціативою робочі місця в компанії, а також розривати з співробітниками трудові договори, за винятком випадків розірвання договорів за згодою сторін і звільнення співробітників за порушення.

У разі розірвання трудового договору із працівниками за угодою сторін протягом трьох років після приватизації компанія буде зобов'язана забезпечити їм вихідну допомогу в залежності від трудового стажу.

Уряд також зобов'язує майбутнього власника підприємства виконувати умови договору за синдикованим кредитом, наданим Credit Suisse First, Deutsche Bank і Standard bank в 2005 році.

Крім того, покупець компанії повинен буде протягом трьох місяців після покупки забезпечити сплату до держбюджету дивідендів, нарахованих за результатами 2007 року, у розмірі 74,37 млн. гривень, а також пені у розмірі 200% річних облікової ставки Нацбанку від суми несплати, розрахованої за кожен день прострочення платежу.

Умови приватизації містять вимоги до майбутнього власника щодо обов'язкового надання послуг місцевого зв'язку, в тому числі в сільській місцевості, гірських та депресивних районах, однак не передбачають конкретних зобов'язань із розширення мережі фіксованого телефонного зв'язку і телефонізації нових населених пунктів.

Інвестор також буде зобов'язаний створити і безкоштовно передати у держвласність виділену телекомунікаційну мережу спеціального призначення для функціонування системи урядового зв'язку.

Протягом року після створення такої мережі компанія зобов'язана фінансувати філія спецелектросвязі в обсягах не нижче рівня 2010 року.

Після переходу в приватну власність "Укртелеком" також буде зобов'язаний виконувати вимоги закону "Про телекомунікації" щодо рівного доступу інших операторів до його мереж.

Як повідомлялося, конкурс із продажу держпакету акцій "Укртелекому" буде оголошений 13 жовтня. Стартова ціна складе 10,5 млрд. гривень.