Економічна правда
Фондові перегони

Євро безупинно дешевшає

Курс євро до єни і долара знижується в ході торгів у вівторок на очікуваннях, що Китай може підвищити процентні ставки і вжити додаткових заходів для охолодження економіки.

Зниженню вартості євро і ризикових валют також сприяють побоювання розповсюдження кризи в єврозоні, повідомляє агентство Bloomberg.

Курс євро опустився до 9:05 у вівторок до 1,3100 долара з 1,3627 долара за євро на закриття попередньої сесії в Нью-Йорку.

У парі з японською нацвалютою євро подешевшав до мінімальних за 11 тижнів 110,13 єни проти 110,60 єни за євро напередодні.

Долар коштував до цього часу 84,09 єни у порівнянні з 84,26 єни за долар за підсумками торгів у понеділок.

На думку економіста Чжуна Цзіїнь, члена Китайської академії суспільних наук, КНР необхідно підвищити процентні ставки ще на 200 базисних пунктів.

"З огляду на інфляційні ризики, Китай, імовірно, посилить монетарну політику. Азіатські акції також падають, є неприйняття ризику, тому будуть скуповувати єну і долар", - вважає голова валютного підрозділу Tokyo Forex & Ueda Harlow Ltd. Масанобу Ісікава.

Крім того, ринки чекають даних про безробіття в єврозоні, яке, як прогнозують економісти, ймовірно, залишилося у жовтні на максимальному рівні з 1998 року - 10,1%. Дані будуть оприлюднені о 12:00 у вівторок.