Економічна правда
Фондові перегони
 
17.02.2011 13:14

У Новинського упевнені у отриманні контролю в Regal

"Смарт-холдинг" відзначає високу активність акціонерів британської нафтогазової компанії з активами в Україні Regal Petroleum у схваленні чинної до 20 лютого оновленої пропозиції щодо продажу акцій компанії і упевнений у консолідації контрольного пакету.

Про це заявив перший заступник генерального директора з розвитку і управління активами "Смарт-холдингу" Олексій Тимофєєв, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

На його думку, активність акціонерів обумовлена розумінням того, що в найближчі півроку жодної нової пропозиції не буде.

"Більшість акціонерів компанії позитивно оцінюють нашу пропозицію і налаштовані її прийняти, оскільки розуміють: ми не будемо її продовжувати після 20 лютого. І справа тут не стільки у наших намірах, скільки у наявності певної юридичної та технічної точки неповернення у цього проекту, після якої він стає нежиттєздатним. Утім, я упевнений, що необхідний пакет ми зберемо і роботу компанії відновимо", - сказав Тимофєєв.

За його словами, більшість акціонерів уже усвідомили: без нового великого акціонера, здатного зберегти існуючі у Regal Petroleum ліцензії, і без його коштів компанія може припинити діяльність в найближчі три місяці.

"По суті, у ситуації, що склалася, наша пропозиція носить безальтернативний характер. У нас стратегічний інтерес до компанії, тому ми зацікавлені у якнайшвидшому відновленні її працездатності, готові два-три роки витратити на рестарт. А проблем там доведеться вирішувати достатньо - як технологічних, так і структурних", - констатував директор з розвитку та управління активами "Смарт-холдингу".

При цьому він повідомив, що після успішного завершення операції з придбання контрольного пакету акцій Regal холдинг має намір надати їй акціонерну позику для вирішення термінових технічних проблем і відновлення роботи компанії: група має розроблений чіткий план дій із відновлення роботи та розвитку Regal Petroleum.

"Наше першочергове завдання - відновити дію ліцензій, далі - оптимізувати операційну діяльність компанії як із технічного боку, так із точки зору менеджменту. Третє завдання - інвестувати в розвиток компанії. "Смарт-холдинг" планує надати їй акціонерний кредит, достатній для реалізації зцих заходів - близько 25 млн. доларів", - пояснив Тимофєєв.

За його словами, кошти будуть спрямовані на першочергові заходи із відновлення працездатності існуючих свердловин, а також на закладку нової свердловини.

Тимофєєв вказав на швидке погіршення становища компанії після припинення видобутку вуглеводнів в листопаді 2010 року.

Головною проблемою топ-менеджер "Смарт-холдингу" назвав можливе (до червня 2011 року) анулювання ліцензій на розробку родовищ, що зробить проект нежиттєздатним.

"У першу чергу нас цікавлять ліцензії, а не обладнання. Без ліцензій свердловини Regal Petroleum і сама компанія будуть мати нульову вартість" - додав співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, 6 лютого 2011 року "Смарт-холдинг" Вадима Новинського оголосив про збільшення ціни викупу акцій Regal з 24 до 38 пенсів за акцію і готовність викупити 70% акцій компанії.

Рада директорів Regal Petroleum назвала нову пропозицію "Смарт-холдингу" більш вигідною, ніж схема зворотного поглинання, запропонована компаніями Heamoor Limited і "Гео Альянс", які контролюються бізнесменом Віктором Пінчуком.

Пропозиція "Смарт-холдингу" відкрита для схвалення акціонерами Regal до 13:00 (за лондонським часом) 20 лютого 2011 року.

Пропозиція стане безумовною, якщо Energees Management Limited - 100% "дочка" Energees Investments Limited, головної холдингової компанії групи компаній "Смарт-холдинг", акумулює понад 50% голосуючих акцій Regal Petroleum.

"Гео-Альянс" та Heamoor Limited 11 лютого відмовилися від наміру зробити повторну пропозицію про придбання Regal Petroleum.

Відповідно до вимог британського регулятора, компанії Пінчука можуть робити пропозиції про покупку Regal не раніше ніж через півроку.