Економічна правда
Фондові перегони
 
01.04.2011 14:32

Компанія Жеваго розмістила євробонди на півмільярда доларів

Гірничорудна компанія Ferrexpo plc з активами в Україні здійснила дебютний випуск п'ятирічних єврооблігацій на 500 млн. доларів, розмістивши його з купоном 7,875% річних.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" із посиланням на біржове повідомлення Ferrexpo.

Згідно із повідомленням, розрахунки за випуском пройдуть 7 квітня, дата погашення - 7 квітня 2016 року.

Облігації пройдуть лістинг на Лондонській фондовій біржі (LSE) 7 квітня 2011о року або близько цього числа.

Фінансовий директор Ferrexpo Кріс Мейв відзначив, що попит перевищив пропозицію.

За його словами, компанії вдалося домогтися найнижчої ставки розміщення серед всіх компаній з активами в Україні з 2005 року, що відображає якість активів та операцій компанії.

Згідно з даними інвестиційної компанії "БГ Капітал", ставка виявилася істотно нижче початкового орієнтиру 8,125%, і нині єврооблігації Ferrexpo котируються за ціною вище номіналу: 101,375/101,500, що відповідає прибутковості 7,54/7,51%.

Як повідомлялося, емітентом облігацій виступає "дочка" Ferrexpo - Ferrexpo Finance plc, спеціальна юридична особа, зареєстрована в Англії та Уельсі.

За облігаціями передбачена гарантія від Ferrexpo Plc і Ferrexpo AG, а також угода про поручительство від ВАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат".

Контрольована бізнесменом Констянтином Жеваго Ferrexpo - найбільший виробник і експортер окатишів в СНД. Ferrеxpo plc володіє 100% акцій Ferrexpo AG, якій, у свою чергу, належить 97,31% акцій Полтавського ГЗК.