Економічна правда
Фондові перегони
 
01.04.2011 19:29

Українські індекси продемонстрували зростання

Українські ринки закінчили тиждень на мажорній ноті. Незважаючи на те, що торги почалися невпевнено, гравці зуміли підхопити позитив від макростатистики США і відвести індекси вгору.

У разі якщо позитивна світова кон'юнктура збережеться на світових майданчиках і на наступному тижні, можна очікувати продовження висхідної динаміки і на українських біржах, пише Fundmarket.

З технічної точки зору, схоже, що індекс UX зібрався знову перевірити на міцність рівень 2850 пунктів, однак без зовнішньої підтримки він може виявитися "бикам" не по зубах.

Згідно з результатами торгів, основні українські індекси продемонстрували зростання.

Індекс ПФТС виріс на 0,4%, до рівня 1103,60 пунктів, індекс, що розраховується "Українською біржею", піднявся на 1,13%, опинившись на рівні 2844,51 пунктів.

За словами аналітика ІК Велес Капітал Леоніда Майденко, п'ятниця це день фіксації прибутку спекулянтами та прийняття ризиків середньостроковими інвесторами.

Ми бачили як з початком торговельної сесії активність на нашому ринку залишалася на досить низькому рівні, і лише зовнішні новини змогли розпалити апетит наших "биків" і спонукати їх на активні покупки.

Позитивні дані прийшли з ринку праці США, корінним чином вплинули сьогодні не тільки на рухи індексу УБ, а й на всі ринки Європи.

На закордонних майданчиках переважають позитивні настрої.

Сьогодні, після нейтрального відкриття, російські майданчики продовжили зростання,

чому сприяла позитивна динаміка ринку енергоносіїв і європейських індексів.

Американські фондові індекси виросли в п'ятницю завдяки даним міністерства праці про зростання числа робочих місць в США і зниженню рівня безробіття до мінімуму двох років.

Число зайнятих в економіці США без урахування сільськогосподарського сектора в березні збільшилася на 216.000, тоді як аналітики очікували зростання на 190.000, а рівень безробіття склав 8,8% при прогнозі 8,9%.

На відкритті торгів промисловий індекс Dow Jones виріс на 0,42% до 12.371,39 пунктів, індекс широкого ринку Standard & Poor's 500 піднявся на 0,58% до 1.333,55 пунктів, а технологічний індекс Nasdaq Composite знизився на 0,47% до 2.794,01 пунктів.

Серед важливих новин за сьогодні - наступні.

Ціни на нафту на світових ринках у четвер, 31 березня, підвищилися на тлі повідомлень про відступ лівійських бунтівників під натиском урядових військ лідера Лівії Муамара Каддафі.

Ціна травневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent Crude Oil на лондонській біржі IСE за підсумками торгів виросла на 2,25 долара - до 117,20 долара за барель.