Економічна правда
Фондові перегони
 
05.04.2011 09:47

Долар дорожчає після заяв глави ФРС

Курс долара росте в ході торгів у вівторок до більшості світових валют після того, як голова ФРС Бен Бернанке заявив про необхідність "особливо пильно відстежувати" інфляційні очікування".

Ринки сприйняли це, як сигнал про можливе більш швидке підвищення процентних ставок у США, ніж передбачалося раніше, повідомляє агентство Bloomberg, передає "Інтерфакс".

Тим часом єна дешевшає на очікуваннях, що Банк Японії за підсумками засідання 6-7 квітня збереже процентні ставки в діапазоні 0-0,1%.

Євро опустився у вівторок до 1,4205 долара з 1,4221 за підсумками сесії 4 квітня. У парі з японською нацвалютою євро коштував 119,82 єни проти 119,54 у понеділок.

Курс долара піднявся з 84,06 до 84,37 єни.

Нинішнє зростання цін на сировину, що викликав сплеск інфляції, пов'язаний з факторами попиту і пропозиції на глобальному ринку і, швидше за все, є тимчасовим, сказав Бернанке.

Це зростання не повинно трансформуватися в загальне підвищення інфляції, сказав він, так як інфляційні очікування залишаються стабільними, а також з урахуванням очікуваної стабілізації цін на ринках енергоносіїв, сільгосптоварів і металів.

Разом з тим падіння євро в парі з доларом стримують прогнози роздрібних продажів у єврозоні та очікування підвищення процентних ставок Європейського центрального банку на засіданні у четвер.

Передбачається, що роздрібні продажі в єврозоні виросли в лютому на 0,1% в порівнянні з січнем, коли підйом становив 0,2%.