Економічна правда
Фондові перегони
 
06.04.2011 09:54

Євро дорожчає в очікуванні даних про ВВП єврозони

Євро дорожчає в середу по відношенню до долара, єни та інших світових валют в очікуванні даних про те, що ВВП єврозони виріс у жовтні-грудні 2010 року вже шостий квартал поспіль.

Тим часом єна подешевшала до мінімуму за півроку в парі з доларом і оновила мінімум за 10 місяців в парі з євро в очікуванні додаткових заходів підтримки фінансового сектора Японії за підсумками засідання центрального банку країни 6-7 квітня, передає "Інтерфакс".

Євро піднявся на 0,3% - з 1,4227 до 1,4263 долара. У парі з японською нацвалютою євро подорожчав на 0,9% - до 121,77 єни.

Курс долара виріс до 85,38 єни в ході торгів з ранку в середу проти 84,87 напередодні. У ході торгів єна опускалася до 85,53 - мінімальної позначки з 21 вересня.

ВВП єврозони виріс в IV кварталі на 0,3%, прогнозують опитані Bloomberg аналітики. В середу Статистичне управління Європейського союзу опублікує остаточні дані про динаміку ВВП в останні три місяці 2010 року.

Всі 57 опитаних Bloomberg економістів очікують підвищення базової процентної ставки ЄЦБ 7 квітня на 25 базисних пунктів з рекордно низького рівня в 1%.

"ЄЦБ, швидше за все, підніме процентні ставки в четвер. Спостерігається тенденція до зміцнення євро", - відзначив валютний дилер Okasan Securities Co. Цутому Сома.

Банк Японії на що проходить 6-7 квітня засіданні ради керуючих, швидше за все, залишить процентну ставку без зміни - в діапазоні від нуля до 0,1%, прогнозують аналітики, опитані Bloomberg.

Разом з тим, як очікується, ЦБ почне нову програму екстреного кредитування банків, як це було після землетрусу 1995 року в Кобе, пише Nikkei.

Передбачається також, що Банк Японії може оголосити про виділення фінкомпаніям близько трильйона єн строком на один рік під фіксовану ставку в 0,1% річних, щоб стабілізувати ситуацію у сфері кредитування і полегшити бізнесу отримання дешевих кредитів для відновлення після стихійних лих.