Економічна правда
Фондові перегони
 
06.04.2011 19:12

У Тарути на думають продавати польські активи

Польські підприємства корпорації "Індустріальний союз Донбасу", зокрема металургійний комбінат Huta Stali Czestochowa, яким корпорація володіє через свою "дочку" ISD Polska, поступово виходять з кризи.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" із посиланням на голову правління ISD Polska Костянтина Литвинова.

За його словами, криза значно позначилося на роботі Huta Czestochowa - його показники в 2008 році різко знизилися.

"Однак у 2009 році вони почали поліпшуватися, також було і в 2010 році. І хоча на показниках ще позначається криза, але поступово підприємство виходить з неї", - сказав співрозмовник агентства, не уточнивши результатів роботи.

Литвинов спростував інформацію, що з'явилася в ЗМІ, про нібито намір співвласника ІСД Сергія Тарути домовитися з російськими акціонерами корпорації про викуп Huta Czestochowa у свою власність.

"Цей птах не літає, хоча і називається "качкою". Ніяких розмов про продаж і покупку Huta Czestochowa не було", - констатував голова правління ISD Polska.

Відповідаючи на питання про можливе введення представників російського співвласника ІСД - Внєшекономбанку - в польські структури і компанії, Літвінов зазначив, що це робиться в рамках укладеного з українськими власниками корпорації контракту.

"Це було обумовлено в контракті, тому якщо будуть такі призначення, то вони в рамках домовленостей", - пояснив співрозмовник агентства.

Торкаючись виграної Єврокомісією у суді справи про повернення раніше виданої меткомбінату Huta Czestochowa державної допомоги в розмірі близько 5 млн. доларів, Литвинов повідомив, що повернення цих коштів було обумовлене ще при придбанні цього підприємства.

"І ми відразу виплатили ці гроші. Однак потім наші юристи вважали, що за ці кошти можна поборотися і повернути їх, тому проходили судові суперечки. Але раз суд вирішив інакше - що ж, нам ці гроші не повернуть", - резюмував співрозмовник агентства.

ІСД заснована в 1995 році. Є інтегрованою холдинговою компанією, що володіє пакетами акцій підприємств гірничо-металургійного комплексу.

До складу корпорації входять Алчевський меткомбінат, Дніпровський меткомбінат ім. Дзержинського, меткомбінат Dunaferr й ISD Huta Czestochowa.

У січні 2010 року було оголошено про купівлю 50% +2 акції української корпорації консорціумом інвесторів на чолі з Олександром Катуніним (власник швейцарського трейдера Carbofer, екс-співвласник Evraz) за фінансової підтримки російського Внєшекономбанку.

Власниками 49,99% акцій ІСД залишилися акціонери - Сергій Тарута й Олег Мкртчан.