Економічна правда
Фондові перегони
 
07.04.2011 09:46

Євро дешевшає через проблеми Португалії

Курс євро до долара знижується в ході торгів з ранку в четвер уперше за 3 дні після того, як Португалія звернулася за фінансовою допомогою до Європейського Союзу.

Португалія в середу ввечері офіційно звернулася за фінансовою допомогою до Єврокомісії, так як на черговому аукціоні держоблігацій ринок змусив уряд країни знову погодитися на більш високу вартість запозичень.

Єна дорожчає по відношенню до більшості світових валют, в тому числі її вартість у парі з доларом росте вперше за 11 сесій, повідомляє агентство Bloomberg.

Банк Японії в четвер прийняв рішення виділити трильйон єн у формі кредитів для банків строком на один рік під 0,1% з метою підтримки достатньої ліквідності на ринку.

Разом з тим японський Центробанк зберіг базову процентну ставку в діапазоні 0-0,1%.

Євро коштував 1,4298 долара у четвер у порівнянні з 1,4331 за підсумками торгів у Нью-Йорку в середу, коли він виріс до долара на 0,8%.

Вартість євро до японської валюти становила 121,77 єни в порівнянні з 122,52 єни напередодні. Курс долара опустився з 85,49 до 85,17 єни.

У четвер відбудеться чергове засідання ради керуючих Європейського центрального банку.

Європейський Центральний банк на черговому засіданні у четвер підвищить базову ставку на 0,25 процентного пункту з рекордно низького рівня в 1% річних, прогнозують всі експерти, опитані агентством Bloomberg.