Економічна правда
Фондові перегони
 
08.04.2011 09:58

Євро піднявся до максимального рівня з січня

Курс євро до долара піднявся в ході торгів у п'ятницю до максимального рівня з січня цього року, тому що трейдери розраховують на подальше підвищення процентних ставок у єврозоні після заяв глави Європейського центрального банку (ЄЦБ) Жана-Клода Тріше.

Єна завершує тиждень падінням по відношенню до основних світових валют в очікуванні позитивних статданих щодо експорту Німеччини і ціни виробників у Великобританії, повідомляє агентство Bloomberg.

Курс євро до американської валюти виріс у п'ятницю до 1,4391 долара у порівнянні з 1,4308 на закриття ринку в четвер.

Євро також подорожчав відносно єни - зі 121,49 до 122,46. Долар в парі з японською нацвалютою зміцнився на 0,3% - до 85,09.

Підвищення базової процентної ставки ЄЦБ обгрунтовано необхідністю стримування інфляційних очікувань, заявив глава ЄЦБ Жан-Клод Тріше, виступаючи в четвер на прес-конференції за підсумками засідання банку, на якому було прийнято рішення підвищити базову процентну ставку до 1,25% річних з 1%.

Керівництво ЄЦБ продовжить "уважно відстежувати" інфляційні ризики, заявив Ж.-К.Тріше.

За словами Ж.-К.Тріше, ЄЦБ поки що не прийняв рішення про те, чи буде це підвищення першим в серії підйомів ставки, однак разом з тим він не виключив таку можливість.